Telefon: +420 607 030 264 | Email: cmmjdc@seznam.cz | Adresa: 28. října 979/19, Děčín 40502 | ČÚ: 921680389/0800 | IČ: 67777112 | Datová schránka: a8d9tm4

O nás

Myslivosti Zdar!

vítejte na stránkách nejsevernějšího Okresního mysliveckého spolku v České republice. Honitby okresu Děčín se nacházejí v nádherné a pestré krajině Labských pískovců a Lužických hor. Jedinečnost a panenská čistota zdejší přírody dala vzniknout nejmladšímu z našich národních parků České Švýcarsko. V našich honitbách se nejvíce vyskytuje srnec obecný, ale naši myslivci hospodaří i s jelenem evropským, daňkem skvrnitým a muflonem. Kníže Kinský vysadil v roce 1907 naši nejvzácnější spárkatou zvěř kamzíka horského, který dosud žije hlavně v okolí České Kamenice. V oboře Valdek je chovaný jelenec běloocasý. Zároveň se na Děčínsku vyskytuje bobr evropský, liška obecná, jezevec lesní, v poslední době stále stoupá populace vlka obecného. Velmi sporadicky se vyskytuje zajíc polní, bažant obecný, koroptev obecná. Mezi nejvzácnější ptáky se řadí sokol stěhovavý, čáp černý, jeřáb popelavý, volavka bílá, luňák hnědý a červený. Hlavní akcí OMS Děčín jsou Chovatelské přehlídky trofejí, prioritou práce s dětmi a veřejností. Těšíme se na Vaši návštěvu.

V současné době spolek eviduje 484 členů. V okresu Děčín je 53 honiteb, které jsou v dikci tří Obcí s rozšířenou působností. Jsou to ORP Magistrát města Děčín, Městský úřad Rumburk, Správa NPČŠ a Městský úřad Varnsdorf.